На позачерговому розширеному засіданні правління Запорізької обласної організації Всеукраїнського товариства “Просвіта” ім.Тараса Шевченка було прийнято рішення поновити питання встановлення пам’ятника Тарасу Григоровичу Шевченку в м.Запоріжжя.

В чергову річницю смерті Кобзаря, 10.03.16, відбулося позачергове розширене правління ЗОО ВУТ “Просвіта” ім. Тараса Шевченка за участю голови організації народного депутата України Ігоря Артюшенка та голови департаменту культури Запорізької обласної державної адміністрації Владислава Мороко. Головним питанням, яке обговорювалося на правлінні, було встановлення в центрі м.Запоріжжя пам’ятника Тарасу Григоровичу Шевченку.

Голова ЗОО ВУТ “Просвіта” ім.Тараса Шевченка Ігор Артюшенко зазначив, що з завершенням процесу декомунізації перед організацією стоїть нова місія – ми повинні поставити на постаменти ті постаті, які по праву заслуговують там знаходитися. І перший, з кого слід розпочинати – це Тарас Шевченко. “Вважаю, що в нинішній нелегкий час він нагадуватиме українцям про цінність державності і з новою силою пробуджуватиме патріотизм та любов до своєї країни. Тож беремо ситуацію в свої руки. І обов’язково доведемо справу до кінця. До встановлення пам’ятника необхідно долучити громадськість – весь процес буде відкритим та прозорим. Ми повинні запропонувати запоріжцям взяти участь в позитивних змінах, щоб кожен міг відчути свою дотичність до великої справи.” – зазначив народний обранець.

Владислав Мороко зазначив, що питання встановлення пам’ятника Тарасу Григоровичу Шевченку в Запоріжжі піднімалося не один раз. На початку 90-х років було рішення встановити його на бульварі Шевченка, але згодом це рішення скасували. Напередодні 200-ї річниці від Дня народження поета було рішення Запорізького міськвиконкому про встановлення пам’ятника в сквері Театральному, навпроти Запорізького обласного драматичного театру ім. Магара. Був виготовлений проект, права на який викуплені Запорізькою міською радою. Макет цього пам’ятника наразі знаходиться в Запорізькому обласному краєзнавчому музеї. Але пам’ятник так і не був встановлений через брак коштів.

Заступник голови ЗОО ВУТ “Просвіта” ім.Тараса Шевченка Олексій Мосейко запропонував у разі відсутності політичної волі міської влади профінансувати проект скористатися для збору коштів наявними електронними платформами спільнокошту та звернутися до великих підприємств міста і області, громадян, української діаспори для переказу грошей саме на неї. “Ми не можемо скласти руки і сказати, що міська влада не українська і тому пам’ятника не буде. Ми повинні скористатися позитивним досвідом Гуляйпільскої громади та зробити все, що від нас залежить, щоб встановити пам’ятник. Ми можемо скористатися системою спільнокошту, особливістю якої є те, що всі платежі будуть відкритими, тобто буде видно хто скільки надав грошей, і у разі якщо кошти не будуть зібрані, то вони одразу повернуться меценатам. Таким чином будуть нівельовані звинувачення у корупції з боку антиукраїнських сил” – висловив свою думку Олексій Мосейко.

При голосуванні всі присутні члени Запорізької Просвіти підтримали рішення встановити пам’ятник в центрі міста. Головою організації були визначені відповідальні за реалізацію проекту та встановленні часові терміни. Тож в найближчому майбутньому в Запоріжжі стоятиме справжній пам’ятник Великому Кобзарю.

Прес-служба ЗОО ВУТ “Просвіта” ім.Тараса Шевченка.