В Запоріжжі відбулась презентація фільму «Справа «Рифи». Картина оповідає про ключові періоди життя Предстоятеля УГКЦ Патріарха Йосипа Сліпого. Назву стрічки взято з агентурної справи «Рифи», яка зберігається в архіві СБУ. У 33 томах справи докладно задокументовано, як радянська влада розробляла та втілювала в життя план знищення Української греко-католицької церкви та її глави Йосипа Сліпого. Робота над фільмом розпочалася в 2015 році, зйомки проходили в Україні, Італії та США. Кошторис стрічки повністю складався з пожертв прихожан УГКЦ.

Першими фільм побачили київські глядачі, наступними на черзі були запоріжці. Участь в презентації фільму взяв народний депутат, голова Запорізької Просвіти Ігор Артюшенко.

– Нинішнє покоління не знає багатьох українських героїв, тому що роками їхні імена приховувались та знищувались. Саме тому сьогодні вкрай важливо цінувати великих українців та доносити до людей правду про їхні вчинки.

Ми і надалі будемо продовжувати поширювати українські ідеї та наповнювати наше сьогодення українським змістом, – зазначив Ігор Артюшенко.

Йосип Сліпий – єпископ Української греко-католицької церкви, кардинал Римо-католицької церкви, з 1 листопада 1944 року – Митрополит Галицький та Архієпископ Львівський, а з 23 грудня 1963 року Верховний Архієпископ Львівський – Предстоятель Української греко-католицької церкви. Йосип Сліпий відбув 18 років заслання у радянських таборах в Сибіру та Мордовії. Священнослужитель запам’ятався українцям тим, що реорганізував та фактично відстояв УГКЦ, яку намагався знищити радянський режим.