Сьогодні, 9 березня, з нагоди 204-ї річниці з дня народження видатного Кобзаря, був відкритий пам’ятник Тарасу Шевченка. Захід пройшов біля Запорізького академічного обласного театру юного глядача.

Ідея встановлення пам’ятника видатному поету, Пророку української нації належить керівнику громадської організації «Золоті леви Чорної сотні» Тарасу Мацюку, котрий доклав великих зусиль для того, щоб цей проект був реалізований. Також на відкритті були присутні народний депутат України Ігор Артюшенко, Голова Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Юрій Артеменко, директор Департаменту культури, туризму, національностей та релігій Запорізької ОДА Владислав Мороко.

Представники Української Православної Церкви Київського Патріархату та Харківсько-Запорізької дієцезії Римо-Католицької Церкви освятили пам’ятник та відзначили ту важливу місію, яку виконав Тарас Шевченко в історії України.

«Згадуючи вірші Тараса Григоровича Шевченка, я усвідомлюю, наскільки великий внесок він зробив у формування Української Нації, розбудову Української Держави. Адже те, що написано ще півтора століття тому, актуально і зараз. У своїх творах Кобзар змалював, яким має бути український народ і якою має бути наша держава. Також він ще тоді чітко окреслив, хто є нашими ворогами. І досі ми маємо гуртуватись для протистояння ним. І зараз від кожного з нас залежить те, якою буде Україна. Від воїнів, які стримують агресора на сході країни, від діячів культури, які популяризують Українське Слово, від волонтерів, які не лише допомагають нашим Героям, але і знаходять кошти на встановлення пам’ятника нашому Кобзарю!Я вдячний меценатам, завдяки яким встановлення пам’ятника Шевченку стало реальністю, і не десь на задвірках, а в центрі Запоріжжя. Тож пам’ятаємо наших героїв, серед яких є і видатний Кобзар, уважно читаймо Шевченка та будуймо Україну!», – сказав під час відкриття пам’ятника народний депутат України, голова ЗОО ВУТ “Просвіта” ім.Тараса Шевченка Ігор Артюшенко.