З 18 по 20 листопада четверо представників української діаспори з Німеччини, Румунії та Молдови відвідали Запоріжжя, де ознайомилися з роботою органів місцевого самоврядування, зустрілись з військовослужбовцями, студентами та активістами молодіжних організацій.

Візит представників діаспори проходив в рамках Програми стажування талановитої молоді України та діаспори у ВРУ, органах виконавчої влади та центральних ЗМІ, ініційованої Світовим Конгресом Українських Молодіжних Організацій. Організаторами проекту є Міністерство молоді та спорту України, Міністерство інформаційної політики України, МФДО «Співпраця: Україна – Діаспора», ГС «Промінь Україна».

За результатами анкетного відбору 30 молодих людей з діаспори прибули в Україну для проходження стажування в центральних засобах масової інформації, українському парламенті, комітетах парламенту, інших центральних органах державної влади.

Візит до Запоріжжя представників української діаспори відбувся за сприяння народного депутата України, голови Запорізької територіальної організації партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» Ігоря Артюшенка.

– Активну молодь треба заохочувати та підтримувати, де б вона не проживала. Мені приємно, що представники нації заявляють про себе у всьому світі, не забуваючи при цьому своє коріння.

Ми побачили молодих ініціативних хлопців та дівчат, які чудово знають українську мову, які не просто цікавляться політичним, соціальним та економічним життям нашої держави, а й хочуть зробити свій внесок у вдосконалення цих сфер. Звичайно, ми їм в цьому допоможемо, – зазначив депутат.

Завданням проекту є формування позитивного іміджу України у світі, репрезентація молоді діаспори в українських ЗМІ та України у світових ЗМІ, ознайомлення молоді діаспори з політичною системою України, зокрема, законотворчою діяльністю українського парламенту, напрацювання рекомендацій та принципів роботи у ЗМІ в рамках створення єдиного інформаційного щиту протидії ворожій пропаганді, обмін досвідом між молоддю України та діаспори.

– Програма була дуже насиченою, але хотілося б дізнатися більше інформації про роботу Верховної Ради, роботу депутатів, – ділиться враженнями Роман Руссу з Молдови, – В Молдові я працюю на сайті про українців для українців. Ми його створили під час подій на Майдані, щоб подавати нашим громадянам достовірну інформацію.

Діаспорянин розповідає, що багато зусиль активна молодь Молдови витрачає на протидію російській пропаганді.

– В Молдові панують тільки російські ЗМІ, інформація подається через російські ЗМІ.

Ми намагалися через свій сайт подавати інформацію про Україну і ми стали першими в цій сфері. Ми регулярно проводимо культурні заходи для української молоді, щоб вона зберігала своє українське коріння. Плюс ми робимо різні проекти громадського плану, наприклад, дуже багато уваги приділяємо захисту прав людей, – зазначив Роман.

Більшість представників діаспор, які прибули до України, за професіями політологи. Набуті в ході стажування знання вони мають намір застосовувати в роботі в своїх країнах.

– За фахом я – політологиня, – розповідає Наталія Пригорницька з Німеччини, – Я півтора роки працювала в Парламенті, була помічницею депутатки, яка багато працювала по Україні і по Східній Європі загалом. Мене дуже цікавить молодіжна політика а також саме представлення України за кордоном, лобіювання держави в позитивному сенсі.

Програму для талановитої молоді діаспори в Україні планується зробити регулярною. В подальшому термін стажування діаспорян буде збільшено.

 

Прес-служба ЗОО ВУТ “Просвіта” ім. Тараса Шевченка.