Масштабною ходою, яка налічувала близько тисячі людей, у Запоріжжі був відзначений День Незалежності України. Колона з  небайдужих мешканців міста пройшла центральним проспектом міста.

_golovnu_hortitsky_dzvoni_729x547 - Копія - Копія (2)

– На щорічну традиційну ходу зібралася величезна кількість людей. У всіх був гарний настрій і всі одне одного вітали. Мета цього заходу – святкування Дня незалежності, консолідація патріотичних сил Запоріжжя, демонстрація проукраїнської налаштованості більшості населення нашої країни, тому люди і скандували «Донбас – це Україна» і «Крим – це Україна», – розповів заступник голови ЗОО ВУТ “Просвіта” ім.Тараса Шевченка, відповідальний за проведення заходу Олексій Мосейко.

2 - Копія

В заході взяли участь народний депутат, голова Запорізької Просвіти Ігор Артюшенко, депутати, представники запорізької «Просвіти», інших громадських організацій, волонтери, члени родин загиблих воїнів АТО та інші запоріжці.

– Це свято, яке має бути в душі кожного українця, тому що це свято номер один. Воно пов’язане з веселими і трагічними сторінками, і воно настільки емоційно забарвлене, що його не можна порівняти з будь-яким іншим. Це – свято єдності, свято патріотизму, свято родинності. Ми всі розуміємо, що всі ми сини та доньки нашої України. Треба, щоб ми трималися разом, проявляли розуміння, терпіння. Я хочу привітати всіх зі святом, побажати душевного спокою, благодаті, – зазначив проректор з наукової роботи Запорізького національного університету, доктор історичних наук, професор Геннадій Васильчук.

7957

Голова Запорізької Просвіти, народний депутат України Ігор Артюшенко відзначив, що сьогодні деякі українці, на жаль, живуть на окупованих територіях, і побажав, аби вже наступного року в їхніх містах та селах замайоріли українські стяги.

– Сьогодні деякі українці зустрінуть День Незалежності в окупації під ворожими прапорами. Але це триватиме недовго. Ще жодній нації не вдалося зломити дух української свободи. За неї боряться тисячі наших воїнів, їхня сила, воля і віра обов’язково здолають російську пошесть.

Тож щиро вітаю всіх українців з Днем Незалежності! Бажаю одного: щоб наступного року ми побачили святкові салюти з цієї нагоди в Луганську, Донецьку та Севастополі.

Побороли царський режим, побороли радянський режим, переможемо і московських окупантів. Слава Україні! – наголосив парламентар.

Патріотична хода пройшла по проспекту Соборному від площі Маяковського до площі Фестивальної, де продовжили брати участь в урочистому параді.

7968

8021 12422412_994027667313636_311212436_o

12596572_989125227846085_1217732932_o (1)