У Верховній Раді України зареєстрували постанову про відзначення 150-річчя від дня створення Всеукраїнського товариства “Просвіта” ім.Тараса Шевченка. 

Ініціатором законопроекту під №6312 від 06.04.2017 є голова Запорізької обласної організації Всеукраїнського товариства “Просвіта” ім.Тараса Шевченко Ігор Артюшенко.

У разі ухвалення Верховна Рада постановить:

  1. Відзначити на державному рівні 150-ту річницю з дня заснування Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка, яке виповнюється 8 грудня 2018 року.
  2. Рекомендувати Кабінету Міністрів України:
  • у двотижневий термін з дня прийняття цієї Постанови утворити Організаційний комітет з підготовки і проведення заходів з відзначення 150- ї річниці з дня заснування Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка;
  • у двотижневий термін після утворення Організаційного комітету розробити і затвердити план заходів щодо відзначення 150-ї річниці з дня заснування Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка, вирішити питання щодо фінансового та матеріально-технічного забезпечення цих заходів, зокрема, передбачивши:
  • проведення урочистого засідання та святкового концерту в Національному палаці мистецтв «Україна»;
  • проведення всеукраїнських та міжнародних наукових конференцій, круглих столів, інших заходів;
  • видання книг, публікацію документів та матеріалів про діяльність Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка, забезпечення надходження зазначених видань до бібліотек, навчальних закладів та наукових установ.
  1. Рекомендувати Державному комітету телебачення і радіомовлення України організувати тематичні теле- і радіопередачі, присвячені діяльності Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка, та забезпечити висвітлення в засобах масової інформації заходів, що проводитимуться у зв’язку з відзначенням 150-річчя з дня її заснування.
  2. Контроль за виконанням Постанови покласти на Комітет Верховної Ради України з питань культури і духовності.
  3. Ця Постанова набирає чинності з дня її прийняття.

Ознайомитися з постановою можна за посиланням: http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?id=&pf3511=61530

2 - Копія

Прес-служба ЗОО ВУТ “Просвіта” ім.Тараса Шевченко