В обласному центрі відбулось спільне засідання членів робочої групи та відповідальних виконавців Програми розвитку в Запорізькій області на 2016 – 2020 роки. В засіданні взяли участь народний депутат України, голова Запорізької обласної організації “Просвіта” ім.Тараса Шевченка Ігор Артюшенко та заступник голови Запорізької обласної державної адміністрації Едуард Гугнін.

У ході дискусії Ігор Артюшенко повідомив, що у Верховній Раді чекають розгляду три законопроекти щодо розвитку української мови, а також прокоментував ситуацію з мовного питання в регіоні:

“Треба дивитися на динаміку – в Запорізькій області ми її бачимо. Прийняття такої Програми – це вже позитивне зрушення, яке вказує, що ми рухаємося в правильному напрямку”, – зазначив парламентар.

Член правління ЗОО ВУТ “Просвіта” Костянтин Лямцев зауважив на проблемних моментах невиконання програми: “За період функціонування програми жодна школа в Запоріжжі не перейшла на українську мову викладання. Крім того, необхідно зазначити, що державні службовці не дотримуються мовного режиму навіть виступаючи у засобах масової інформації”.

Під час дискусії заступник голови ОДА Едуард Гугнін окреслив деякі проблемні моменти функціонування та розвитку української мови на території області. А саме – порушення законодавства щодо вживання мови на носіях зовнішньої реклами, постановки в недержавних театрах, розповсюдження в інформаційному просторі тощо. Учасники засідання прийняли рішення розробити детальний план роботи по реалізації Програми на 2017 рік.

cover-01 (2)