Уповноважена з прав людини у Верховній Раді України Валерія Лутковська відкрила провадження через порушення мовного законодавства Запорізькою мерією.

До уповноваженої з прав людини у Верховній Раді України Валерії Лутковської звернувся мешканець Запоріжжя Микола Олександрович Ралик зі скаргою про порушення  міською владою ст.10 Конституції України.

“При відвідуванні офіційного порталу Запорізької міської влади при спробі прочитати новини чим займається міська влада і що діється в Запоріжжі порушене моє конституційне право. Я не маю можливості читати новини державною мовою” – пише в зверненні небайдужий громадянин. 

В результаті звернення отримано підтвердження, що Валерія Лутковська відкрила впровадження, про результати якого буде повідомлено пізніше.

Окремо підкреслюємо, що дискримінація україномовного населення Запоріжжя міською владою триває не перший рік. Звернення від громадських організацій, окремих активістів ігноруються, на них даються відписки з посиланням на розповсюдженність мови національних меншин в місті.

5 (2) - Копія