25 серпня в Мелітопольському державному педагогічному університеті ім.Богдана Хмельницького за ініціативи голови Мелітопольської районної організації ВУТ “Просвіта” Гудзя Віктора Васильовича відбувся круглий стіл «Дмитро Донцов як духовний будівничий України на тлі державної незалежності» за участю провідних вчених-дослідників спадку Дмитра Донцова, громадських діячів, політиків та студентів.

Відкрив круглий стіл ректор університету Валентин Молодиченко доповіддю про національно-патріотичне виховання у вищій школі на прикладі університету. В ході роботи круглого столу виступали професора Роман Олексенко, Олександр Ситник та Тамара Троїцька. Також до слова був запрошений Олексій Мосейко, заступник голови ЗОО ВУТ “Просвіта” ім.Тараса Шевченка, та праправнук Дмитра Донцова Олександр Донцов.

DSC_0161

В результаті роботи круглого столу були прийняті рішення

 

  1. Активізувати науково-пошукові роботи з виявлення та вивчення архівної спадщини родини  Донцових.
  2. Спільне дослідження МДПУ ім. Б. Хмельницького (НДЦ ім. Д. Донцова та кафедра туризму), Краєзнавчий музей м. Мелітополя та товариство краєзнавців м. Мелітополя всього комплексу питань, що пов’язані з постаттю Д. Донцова: розробка туристичного маршруту тощо.
  3. Ініціювати створнення та встановлення пам’ятника (бюста) Д. Донцова.
  4. Створення школи джур при ГО «Академія козацтва» в МДПУ ім. Б. Хмельницького.
  5. Розробити методичні рекомендації, щодо ознайомлення учнів старших класів місцевих шкіл (можливо факультативно) з постаттю Дмитра Івановича Донцова.
  6. Вивчити можливість налагодження контактів із Université de Montréal, де у 1948- 1953 Дмитро Донцов викладав українську літературу.

DSC_0168

Прес-служба ЗОО ВУТ “Просвіта” ім.Тараса Шевченка