17 березня в Запорізькому обласному краєзнавчому музеї пройшла презентації видання „Українська революція 1917 – 1921 рр. (Матеріали для лекцій)”. Гостями заходу стали військовослужбовці ЗСУ з 55 артбригади, Нацгвардії та батальйону „Сармат”, яких зараз справедливо можна назвати творцями сучасної історії визвольних боїв України. Представники цих підрозділів першими отримали примірники збірок, до того ж з автографами авторів.

Урочистий настрій учасникам заходу подарували артисти Запорізького академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. В.Г. Магара, які виконали Гімн ОУН „Зродились ми великої години”.
Директор Департаменту культури, туризму, національностей та релігій Запорізької обласної державної адміністрації Владислав Мороко розповів, що ідея створити це видання виникла через те, що відчувається нестача книжок, цікавих матеріалів про справжню історію України:
– Саме тому ми звернулися до науковців Запорізького національного університету. Авторами збірки стали Тетяна Винарчук, Василь Гвоздик, Володимир Марчук, науковим редактором – доктор історичних наук, професор, завідувач кафедри новітньої історії України ЗНУ Федір Турченко. Випуск книги, яка рекомендована для лекторів, громадських активістів, викладачів, студентів, відбувся за підтримки народного депутата Ігора Артюшенка.

_golovnu_hortitsky_dzvoni_729x547 - Копія (3)

Професор ЗНУ Федір Турченко, презентуючи видання, розповів:
– Події Української революції 1917 – 1921 рр. не стали для нас перемогою, але й поразкою їх назвати не можна. Це надбання нашої держави на шляху до Незалежності та становлення держави. Інколи нам здається, що історичні події відбувалися десь далеко, насправді ж бої Української революції точилися саме тут. Зараз ми можемо проаналізувати події тих років, можемо зробити й висновки, зокрема про те, що тоді молода українська держава програла Російській імперії інформаційну війну, було помилковим і рішення про те, що Україні не потрібна армія. Можна провести й історичні паралелі між подіями сторічної давнини та сучасними. Всі люди брати, але наша держава – Україна, яку ми розбудовуємо та захищаємо.

Після презентації книги усіх військових – гостей музею, запросили на екскурсію експозиціями. Бійці, серед яких є й ті, хто воював в АТО, розповіли, що їх дуже цікавить історія і вони з цікавістю познайомляться із невідомими поки що сторінками нашого минулого, викладеними в новій книжці.

Автори конспекту „Українська революція 1917 – 1921 рр.” повідомили, що наступну збірку цікавих історичних матеріалів зроблять про події, які відбувалися сто років тому саме на Запорізькій землі, на території нашої області.

_golovnu_hortitsky_dzvoni_729x547 - Копія (3) - Копія