В День захисника України, День Українського козацтва та у День Покрови Пресвятої Богородиці ми звертаємося до українців, до президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова.

Україна знову переживає часи суспільної турбулентності. Суспільне напруження, що виникло внаслідок руйнування соціальних норм, розходження між завищеними очікуваннями після Революції Гідності та економічною кризою, викликаною російською агресією, змінило політичну карту країни. Тривога за долю держави і страх втратити її, штовхає українців до чергового протесту, адже за це вже заплачена велика ціна.

Надії дуже швидко перетворюються на розчарування, а ідеалізація на ненависть, і той, хто експлуатує ці почуття, ходить по крихкому льоду, ризикуючи в один момент потягнути за собою на дно цілу державу.

Ми звертаємося до українців з думкою про те, що політики — це не держава, а всього лише люди, які представляють наші інтереси в органах влади. Ми можемо і маємо право їх критикувати, але не забувати при цьому, що вищою цінністю для українця є держава, яка дає можливість повною мірою реалізуватися кожному.

Еліта — це не завжди представники влади. В період карколомних подій нею стають мужні та шляхетні лицарі. І ми звертаємося з думкою до керівників нашої держави: “Віднайдіть та почніть плекати у собі риси представників справжньої провідної верстви”. Інакше нас знову чекатиме революція.

Ціннісні опорні точки, до яких повинно рухатися українське суспільство визначені, за початок руху до них пролита кров. Але ми хочемо їх нагадати.

1. Україна є єдиною соборною і незалежною державою. Територіальні чи політичні поступки ворогові – неприпустимі. Впровадження мирних угод можливе тільки за умови збереження повної суб’єктності нашої держави у цьому процесі та невідворотності покарання військових злочинців. Україна повинна бути ініціатором і переможцем у перемовинах, а не жертвою та пасивним виконавцем. Закінчення війни і капітуляція — це речі, які необхідно розрізняти. Кінцева мета будь-яких перемовин – звільнення нашої землі від окупантів.

2. Україна є цивілізованою, європейською та демократичною державою. Наша державність – це не лише практичний інструмент, а моральний імператив цінностей, який повстав на грані тоталітарного світу. Неприпустимим є консолідація всієї повноти влади в руках однієї людини. Ситуація, коли прокурор є для когось “своєю людиною” не тільки ганебна, але й небезпечна подальшою узурпацією. Демократичні вибори на окупованих Росією українських територіях можливо проводити тільки після відновлення там всієї повноти повноважень української влади та за умови контролю державного кордону українськими військами.

 

 

Віктор Ґудзь, доктор історичних наук, заслужений працівник освіти України, голова Мелітопольської міськрайонної організації Всеукраїнського товариства “Просвіта” ім.Тараса Шевченка

Костянтин Лямцев, засновник Народного Руху України у м.Запоріжжі, перший голова міської організації НРУ, кавалер Ордену за заслуги ІІІ ступеня.

Ольга Стадніченко, кандидат філологічних наук член Національної спілки письменників України, член Національної спілки журналістів України.

Михайло Калиняк, голова крайової організації братства вояків ОУН-УПА, екс – голова осередку Народного Руху України при Запорізькому трансформаторному заводі

Анатолій Завгородній, відомий художник, Почесний громадянин Оріхівського району, член правління Запорізького обласного об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім.Тараса Шевченка.

Юрій Щур, кандидат історичних наук, директор Запорізького науково-дослідного центру «Спадщина».

Вячеслав Зайцев, ветеран АТО, “кіборг”, кавалер Ордену за заслуги ІІІ ступеня, депутат Запорізької міської ради, голова постійної комісії з питань освіти, науки, культури, спорту, молоді та туризму Запорізької міської ради.

Мороко Владислав Валерійович, кандидат історичних наук, заслужений працівник культури України

Олексій Яценко, засновник Народного Руху України в Запорізькій області, екс-голова крайової організації Народного Руху України

Надія Мороз, волонтер, член Союзу Українок.

Ігор Артюшенко, голова Запорізької обласної організації Всеукраїнського товариства “Просвіта” ім.Тараса Шевченка, народний депутат України VIII скликання