У найскрутніші часи для української мови, часи панування влади Януковича, єдині, хто не кинув Запорізьку Просвіту напризволяще і підтримували діяльність організації – українська діаспора.

За всю історію співпраці Всеукраїнського товариства “Просвіта” ім.Тараса Шевченка та Товариство української мови Чикаго (ТУМ-Чикаго) була проведена масштабна акція пересилки української літератури зі США в Україну. За весь час для потреб бібліотек в Україні надіслано 820 пакунків з 108000 книг та журналів вартістю 800 тис. дол. США — вражаюча кількість. Крім того, ТУМ-Чикаго започаткувало програму міні-грантів на видавничу діяльність Товариств української мови та «Просвіт» в Україні (загалом понад 103 тис. дол. США), на стипендії для сільських дітей (6 тис. дол. США), на розбудову наукових бібліотек, на технічне обладнання, на творчу працю молодіжних драматичних гуртків.

Сьогодні Запорізька Просвіта отримала донорську допомогу від громадської організації українців м.Чикаго “Товариство української мови Чикаго” (ТУМ-Чикаго) на популяризацію української мови на Запоріжжі.  

Ми щиро вдячні голові товариства Вірі Боднарук та усім українцям міста Чикаго за надану допомогу та довіру.

Отримані кошти будуть витрачені на видавничу діяльність.