4 березня в Запорізькому медіа центрі В Запоріжжі відбувся круглий стіл «Декомунізація у Запоріжжі: перейменування вулиць, демонтаж пам’ятників, що далі?». На круглому столі були присутні науковці, історики та  народний депутат України, голова Запорізької обласної організації Всеукраїнського товариства “Просвіта” ім. Тараса Шевченка Ігор Артюшенко заявив, що планує подати правки до Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки».

Ці правки стосуватимуться унеможливлення перейменування топонімів, які носять назви тоталітарного, комуністичного минулого на такі, що стосуватимуться історії панування Російської імперії на території України.

«Під час проведення декомунізації ми спостерігаємо окремі випадки, коли під приводом повернення історичних назв відбуваються намагання надати тим чи іншим топонімам назви, пов’язані з добою панування Російської імперії на Півдні України.

Під час російської військової агресії на Сході України ми просто не можемо допустити подібних ганебних фактів. До того ж так звані «ДНР» та «ЛНР» керуються саме цією, імперською ідеологією.

Тож я планую підготувати та подати на розгляд Верховної Ради відповідні правки до Закону, які унеможливлять засилля «Руского міра» в назвах наших площ, вулиць та населених пунктів», – зазначив Ігор Артюшенко.