18 листопада у Запорізькій обласній універсальній науковій бібліотеці (4 поверх, Виставкова зала) відбулось урочисте відкриття виставки “Скарані за любов до України”, присвяченої Дню Гідності та Свободи.

Виставка нараховує близько 300 книжок. Серед них і художня література, і науково-популярна, і публіцистика, і періодика тощо. Це й нові книжки, й виданні ще за часів Радянської влади в Україні. Велика частина видань – це фонд, подарований Канадським Товариством Приятелів України.

До виставки також долучилось Запорізьке обласне об’єднання ВУТ “Просвіта” ім. Тараса Шевченка Просвіта Запоріжжя. Просвітяни передали в бібліотеку понад 20 примірників унікальних книжок та журналів зі свого власного фонду. Цей фонд формувався науковими працями просвітян, унікальними українськими виданнями та такими, що їх було написано в осередках еміграції Канади, Лондону тощо. Періодично “Скарані за любов до України” охоплюють все 20-те та початок 21-го сторіччя – від початку боротьби за Незалежність, через історію ОУН, УПА, через Голокост, Соловки, ГУЛАГ до розпаду Радянського Союзу, здобуття Незалежності. Цілу низку книжок присвячено Помаранчевій революції, Революції Гідності та бойовим діям у зоні АТО. Автори виставки – відділ періодичних видань та електронних ресурсів – зібрали найяскравіші приклади боротьби в інформаційній війні друкованим словом.

1